زمان تخصیص اعتبار وام ١٥ میلیون تومانی ازدواج – سایت خبری

خبرگزاری ایلنا: نایب رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با اشاره به رایزنی‌های صورت گرفته با بانک ملی ایران، از تخصیص اعتبار وام ١٥ میلیونی ازدواج به بانک‌های عامل از اول اردیبهشت ٩٧ خبر داد
وی افزود: از این‌رو ارائه راهکارهای عملیاتی و ملموس در بخش مادی و معنوی نیازمند ایجاد تغییر و تحرک در ترغیب جوانان به ازدواج و تشکیل خانواده است.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: شرایط بهره‌مندی از این تسهیلات قرض‌الحسنه برای زوجینی که از زمان عقدنامه آنها کمتر از دو سال سپری شده باشد، قابل تخصیص است که در رایزنی با بانک مرکزی اعلام داشتند که تخصیص به بانک‌های عامل از اول اردیبهشت‌ماه ٩٧ داده خواهد شد و زوجین می‌توانند برای دریافت تسهیلات مراجعه کنند.

خبرگزاری ایلنا: نایب رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با اشاره به رایزنی‌های صورت گرفته با بانک ملی ایران، از تخصیص اعتبار وام ١٥ میلیونی ازدواج به بانک‌های عامل از اول اردیبهشت ٩٧ خبر داد.

سیده فاطمه ذوالقدر با اشاره به تصویب وام ازدواج ١٥ میلیون تومانی در بودجه سال ٩٧ کل کشور اظهار داشت: شرایط اقتصادی کشور در بستری قرار گرفته که رغبت جوانان برای تشکیل خانواده را بسیار کاهش داده است و افزایش نرخ تجرد در جامعه از بازخوردهای این دلواپسی بوده است که البته دلواپسی خالی از رحجانی نیز نیست.

این نماینده عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر این اساس، در فرآیند تخصیص بودجه سال جاری تلاش شد، افزایش وام ازدواج جوانان به‌عنوان یک راهکار حمایتی مالی در اختیار جوانان قرار بگیرید که این پیشنهاد را به کمیسیون فرهنگی ارائه دادم و با پیگیری‌هایی که در ادامه در جریان تصویب لایحه بودجه سال ٩٧ کل کشور انجام شد، وام ١٥ میلیون تومانی برای هر یک از زوجین به تصویب رسید و در ادامه هم در صحن علنی مجلس تصویب شد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *